Jaki transporter dla kota wybrać? - poradnik

Przewożenie kota jest dla niego stresujące, wie o tym każdy właściciel Mruczka. Koty są zwierzętami terytorialnymi i nie lubią zmian otoczenia. W przypadku zwierzaków domowych może się tak zdarzyć, że będziemy musieli przewieźć pupila z miejsca na miejsce. Posłuży nam do tego specjalny transporter. Bezpieczeństwo i komfort naszego kiciusia są bardzo ważne. Czy wiesz jaki transporter dla kota wybrać, by nasz ulubieniec czuł się komfortowo podczas jazdy? W sklepach zoologicznych stacjonarnych oraz internetowych dostępne są różne rodzaje transporterów. W tym artykule omawiamy każdy z nich i podpowiadamy, który wybrać.

Jaki transporter dla kota niewychodzącego?

Jaki transporter dla kota, który rzadko wychodzi z domu? Z pewnością najlepszym wyborem w tej sytuacji będzie transporter plastikowy. Jest to pierwszy z omawianych dzisiaj transporterów i można śmiało stwierdzić, że najpopularniejszy. Transportery plastikowe wykonane są z tworzywa sztucznego. Mają drzwiczki zamykane na zatrzaski i wygodny uchwyt na górze. Przeznaczone są głównie dla kotów, ale można w nich przewozić także niewielkie pieski. Zaletą tego typu kontenerków jest to, że są łatwe w użytkowaniu i czyszczeniu. Można w środku wyścielić miękki kocyk lub włożyć ulubioną maskotkę naszego pupila. Jeśli zastanawiasz się jaki transporter dla kota sprawdzi się do samochodu, autobusu, pociągu, to ten sprawdzi się z pewnością! Jest stabilny, można przypiąć go pasami do siedzenia lub postawić na podłodze samochodu bez stresu, że życie naszego zwierzaka podczas nieprzewidzianych zdarzeń na drodze będzie zagrożone. 

Transporter dla kota, jaki wybrać na krótkie podróże

transporter dla kota premium do samochodu

Niektórzy właściciele kotów nie potrafią się rozstać ze swoimi ulubieńcami. Jesteś jednym z nich? Jeśli tak, to pewnie zastanawiasz się teraz nad tym, jaki transporter dla kota wybrać na krótkie podróże — czy powinien być duży, czy mały? Tak naprawdę wszystko zależy od wielkości pupila i tego czy Tobie będzie wygodnie nosić zwierzę na ramieniu. Torba transportowa — bo o niej mowa, z zewnątrz wygląda jak zwykła torebka, ale gdy przyjrzysz jej się bliżej, zobaczysz, że to nic innego jak materiałowy worek do przewożenia zwierząt. Ten typ transportera jest bardzo praktyczny i doskonale nadaje się np. do przewożenia zwierzaka do weterynarza. Niewątpliwą zaletą jest to, że w takiej torbie kociak będzie czuł się bezpiecznie i ciepło. Bliskość właściciela na pewno oszczędzi naszemu ulubieńcowi sporo stresu. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, o kojcu samochodowym. Chociaż właściwie jest on raczej dedykowany psom, to niektórzy właściciele kotów się na niego decydują. Taki kojec wyglądem przypomina otwarte pudełko. Nie posiada żadnych zabezpieczeń, dlatego mogą z niego korzystać jedynie zwierzęta bardzo zdyscyplinowane, które są w stanie bez przypięcia szelkami usiedzieć w jednym miejscu. Wadą kojca oprócz tego, że jest on zdecydowanie mniej bezpieczny niż transporter plastikowy, jest to, że można go używać jedynie we własnym samochodzie. W przypadku gdy nie jesteś pewny, jaki transporter dla kota wybrać, zawsze warto zapytać sprzedawcę o polecajkę

Jaki transporter dla kota wyszedł już praktycznie z mody?

Jest jeszcze jeden rodzaj transportera, o którym musimy wspomnieć, lecz wyszedł on już praktycznie z mody i jest mało popularny. Mowa tutaj o kontenerku z wikliny. Dlaczego wyszedł z mody i powoli wychodzi z użycia? Na to pytanie aż się chce odpowiedzieć pytaniem: jaki transporter dla kota jest najmniej funkcjonalny? Właśnie wiklinowy! Nie daje zwierzęciu poczucia bezpieczeństwa, łatwo go uszkodzić, a poza tym bardzo trudno zachować w nim higienę. Wyobrażasz sobie, że jedziesz autobusem, a przestraszony kotek przegryza zapięcie transportera i ucieka? My, jako miłośnicy kotów też nie! Dlatego absolutnie nie polecamy takiego rozwiązania i jeśli nie wiesz jaki transporter dla kota będzie odpowiedni, to każdy inny, tylko nie ten!

Jaki transporter dla kota domowego do samochodu?

Jaki transporter dla kota będzie sprawdzał się w przypadku kotów domowych? Odpowiedź nie jest taka oczywista, są przecież różne rodzaje kotów. Dachowce są zwykle niewielkimi osobnikami, ważą kilka kilogramów i z powodzeniem zmieszczą się zarówno do małego kontenerka jak i materiałowej torby transportowej. Jeśli natomiast chodzi o koty rasowe, to są takie rasy, których dorosłe osobniki ważą nawet powyżej 10 kg. Mowa tutaj na przykład o Maine Coonach. Takiego “koteczka” nie włożymy już do torby na ramię. Dlatego to jaki transporter dla kota będzie odpowiedni dla Twojego pupila, w dużym stopniu zależy od jego gabarytów i wagi. Transportery dla kota do samochodu w różnych rozmiarach znajdziesz w sklepie internetowym All4pets. Pamiętaj, by kierować się po pierwsze wygodą, a po drugie bezpieczeństwem czworonoga.

Jaki transporter dla kota do samochodu wybrać ze względów bezpieczeństwa?

Skoro już mowa o bezpieczeństwie to jaki transporter dla kota będzie najbardziej bezpieczny? Z pewnością najbezpieczniejsze są transportery plastikowe. Dają zwierzęciu dużą swobodę ruchu wewnątrz, chronią pupila przed uderzeniem, a poza tym nawet jeśli Twój kotek ze stresu zabrudzi wnętrze kontenerka, to w jednej chwili możesz to usunąć. To bardzo ważne, szczególnie dla początkujących podróżników, którzy dopiero zaczynają wychodzić z domu. Dokonując ostatecznego wyboru kontenerka, upewnij się, że wybrany model spełnia wszelkie wymogi przepisów dotyczących bezpieczeństwa zwierząt podczas podróży. Co ważne, jeśli podróżujesz samochodem, upewnij się, że transporter jest stabilnie umieszczony i zabezpieczony podczas jazdy. Pamiętaj, że to jaki transporter dla kota wybierzesz, zależy od Ciebie, ale ta decyzja będzie miała ogromny wpływ na Twojego puchatego przyjaciela. 

Jaki transporter dla kota zapewnia największy komfort podczas jazdy?

Na pytanie, jaki transporter dla kota zapewni mu najwyższy komfort podczas jazdy, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Niektóre zwierzaki lubią być blisko swojego właściciela — w ich przypadku sprawdzi się materiałowa torba. Jeśli jednak zwierzę podczas jazdy jest niespokojne, ruchliwe być może będzie czuł się bardziej komfortowo w plastikowym kontenerze, który zapewni mu możliwość zmiany pozycji co jakiś czas. Jak widać to jaki transporter dla kota sprawdzi się w przypadku Twojego pupila, to kwestia indywidualna i Ty jako właściciel sam musisz o tym zdecydować.

Jaki transporter dla kota najłatwiej się czyści?

Czy wiesz jaki transporter dla kota najłatwiej wyczyścić? Nie ma wątpliwości, że ten z tworzywa sztucznego. Wystarczy mokra chusteczka i jednym pociągnięciem ręki pozbędziemy się zanieczyszczenia z wnętrza kontenerka, które zostawił nasz zlękniony przyjaciel. Czy to jaki transporter dla kota jest łatwy w czyszczeniu, jest dla Ciebie ważne? Naszym zdaniem to ważna zaleta, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego jak zachowa się zwierzę w trakcie podróży. Co jeśli jesteśmy w drodze do weterynarza, przewozimy kotka w transporterze tekstylnym i przydarzy nam się przykra okoliczność? Zwierzak może zabrudzić nie tylko transporter i siebie, ale także nasze ubranie. Dlatego wybór kontenera jest tak ważny. Należy brać pod uwagę różne okoliczności i zdarzenia losowe. 

Jaki transporter dla kota jest najlepszy na zimę, a jaki na lato?

Jaki transporter dla kota jest lepszy na zimę, a jaki bardziej sprawdzi się latem? Z pewnością najlepszym wyborem na lato będzie transporter plastikowy. Szukaj modeli, które posiadają wystarczającą ilość otworów wentylacyjnych. Dobra cyrkulacja powietrza zapewni kotu komfort w upalne dni. Niezależnie od wyboru transportera, pamiętaj o zapewnieniu swojemu czworonożnemu przyjacielowi dostępu do świeżej wody w podróży, szczególnie w czasie upałów. Jaki transporter dla kota na zimę? Zimą mogą się sprawdzić torby materiałowe, które można schować pod kurtkę, by zapewnić zwierzęciu dodatkową porcję ciepła pochodzącą z własnego ciała. Większe zwierzęta, które przewozimy w transporterach plastikowych, można dodatkowo zaopatrzyć w ciepły kocyk. W przypadku dłuższych podróży lub specjalnych potrzeb zwierzaka warto skonsultować się z weterynarzem, który może doradzić rodzaj transportera.

Podsumowanie — jaki transporter dla kota do samochodu? 

Jaki transporter dla kota domowego? Wybór odpowiedniego transportera dla kota jest bardzo ważny do zapewnienia mu komfortu i bezpieczeństwa podczas podróży. Każdy kiciuś ma inne potrzeby, dlatego warto dokładnie przemyśleć i wybrać taki model, który najlepiej spełni oczekiwania zarówno czworonoga, jak i właściciela. Zadbajmy o wygodę i bezpieczeństwo naszych pupili, wcześniej dobrze przemyślmy kwestię tego, jaki transporter dla kota będzie dla niego najbardziej odpowiedni. Nie zapominaj też o tym, że kontener powinien być dostosowany do ich potrzeb. Im większe zwierzę, tym więcej miejsca potrzebuje. Zwierzaki, które boją się hałasu podczas jazdy, mogą lepiej czuć się na kolanach swojego pana, niż w plastikowym pojemniku. Komfort psychiczny i bliskość są równie ważne co względy bezpieczeństwa podczas transportu.

Zapraszamy do zapoznania się z poprzednim artykułem: Najlepsze prezenty dla kota na święta - poradnik